Mission: Impossible 2 (Mission: Impossible II)
poster Reżyseria: John Woo
Kraj: Niemcy, USA
Gatunek: Sensacyjny
Rok: 2000
Opis: Sean Ambrose (Dougray Scott) zamierza wzbogacić się kosztem milionów niewinnych ludzi, wywołując śmiertelną epidemię. Szaleńca może powstrzymać tylko jeden człowiek, agent specjalny Ethan Hunt (Tom Cruise). W kolejnej misji pomaga mu geniusz komputerowy, Luther Stickell (Ving Rhames). Hunt musi pokonać Ambrose, od jego zwycięstwa zależy przyszłość ludzkości i jego osobiste szczęście u boku pięknej i bardzo sprytnej złodziejki Nyah Hall (Thandie Newton).
W Sydney, w pewnym wieżowcu, imponującym architekturą i najnowocześniejszymi systemami zabezpieczeń, znajduje się laboratorium firmy farmaceutycznej, która stworzyła wirus nowej generacji, hybrydę. Człowiek zakażony wirusem umiera przed upływem doby. Jednakże, jeśli otrzyma antidotum, rozwój choroby w jego organizmie zostaje powstrzymany. Inna duża firma farmaceutyczna opracowała już antidotum na hybrydę, ale bez samej choroby nie ma ono żadnej wartości. I tak oto Sean Ambrose wpada na pomysł, jak się wzbogacić. Postanawia dostarczyć chorobę tym, którzy mają na nią lekarstwo, w zamian za udziały w zyskach z produkcji leku. W związku z tą transakcją Ethan Hunt otrzymuje kolejne zadanie od komandora Swanbecka (Anthony Hopkins). Hunt ma pokrzyżować plany Ambrose’a i zniszczyć wszystkie istniejące próbki hybrydy. Przed wykonaniem zadania musi zwerbować do pracy bardzo sprytną złodziejkę, Nyah Hall, która okaże się bardzo pomocna w zdobywaniu cennych informacji na temat Ambrose’a. Sprawnie i szybko Hunt ustala, gdzie przechowywane są wzorcowe próbki wirusa. Opracowuje precyzyjny plan, jak do nich dotrzeć i zniszczyć. Nie przewidział niestety tylko jednego, że Ambrose przejrzał jego grę, a nawet podstępem dowiedział się, że jego kochanka Nyah i Hunt mają romans. Ambrose i jego ludzie atakują Hunta w laboratorium, w chwili, gdy niszczy próbki hybrydy. Przez przypadek Nyah zostaje zarażona wirusem.
Od tej chwili dziewczyna staje się żywą bombą biologiczną. Ten fakt zamierza wykorzystać Ambrose. Postanawia, że za kilka godzin porzuci ją w centrum miasta, aby w ten sposób dać początek epidemii. Natomiast Hunt zaczyna szaleńczy wyścig z czasem, aby zdobyć antidotum i podać je Nyah zanim będzie za późno. Gdy już zdobędzie lek, jego kłopoty się nie skończą. Będzie jeszcze musiał stoczyć pojedynek na śmierć i życie z żądnym zemsty Ambrose’em.

Aktorzy: Tom Cruise jako Ethan Hunt
Dougray Scott jako Sean Ambrose
Thandie Newton jako Nyah Nordolf-Hall
Ving Rhames jako Luther Stickell
Richard Roxburgh jako Hugh Stamp
John Polson jako Billy Baird
Brendan Gleeson jako McCloy
Cristina Brogers jako Tancerka Flamenco
Matthew Wilkinson jako Michael
Kim Fleming jako Larrabee
Nicholas Bell jako Księgowy McCloy'a
Kelly Ons jako Tancerka Flamenco
Kee Chan jako Chemik McCloy'a
Dominic Purcell jako Ulrich
William Mapother jako Wallis
Natalie Reis jako Tancerka Flamenco
Alan Lovell jako Ochroniarz
Adriana Rodríguez jako Tancerka Flamenco
Christian Manon jako Dr Gradsky
Nada Rogic jako Tancerka Flamenco
Lester Morris jako Bookie
Antonio Vargas jako Senor De L'Arena
Nicholas Papademetriou jako Strażnik więzienny
Brett Partridge jako Ochroniarz
Daniel Roberts jako Drugi pilot
Sandra Rodríguez jako Tancerka flamenco
Billy Morts jako Człowiek w helikopterze
Tory Mussett jako
Anthony Hopkins jako Komandor Swanbeck (nie wymieniony w napisach)
Rade Serbedzija jako Dr Nekhorvich
Strona WWW: http://www.filmweb.pl/Mission++Impossible+2,2000,o+filmie,Film,id=938
Język:
Napisy:
Czas trwania: 0
Format dżwięku: