Dracula (Dracula)
poster Reżyseria: Francis Ford Coppola
Kraj: USA
Gatunek: Horror
Rok: 1992
Opis: Film zaczyna się w XV wieku, kiedy to rumuński książe Vlad (Oldman) wyrusza na wojnę, aby bronić chrześcijan przed najazdem Turków. W swoim zamku zostawia ukochaną Elizabettę (Ryder). Vlad wychodzi zwycięsko z wojny, zanim jednak zdążył wrócić do siebie, podstępni wrogowie wysyłają do jego ukochanej wiadomość, że książe nie żyje. Zrozpaczona Elizabetta nie mogąc pogodzić się z jego śmiercią, skacze do rzeki. Kiedy Vlad przybywa do domu, dowiaduje się, że kapłani nie mają zamiaru pochować księżniczki, gdyż odebrała sobie życie. Wściekły książe niszczy kaplicę, wyrzeka się Boga i obiecuje dokonać zemsty przy użyciu złych sił.
Przenosimy się do XIX wieku. Młody prawnik, Jonathan Harker (Reeves) dostaje zlecenie - ma zastąpić kolegę po fachu, Renfielda (Waits), który po powrocie z Rumunii został zamknięty w mrocznym zakładzie dla obłąkanych. Harker żegna się ze swoją ukochaną, Miną, która na ten czas zamieszka u swojej przyjaciółki, Lucy (Frost). Dziewczyna jest trochę zawiedziona, że kolejny raz muszą przekładać ślub.
Harker przybywa do zamku hrabiego, lekko zdezorientowany niesamowitymi zjawiskami, które widział po drodze. Gospodarz również sprawia dziwne wrażenie, ale w końcu podpisuje akt zakupu kilku terenów w Anglii. Podczas rozmowy z prawnikiem, hrabia dostrzega zdjęcie Miny i rozpoznaje w niej swoją ukochaną sprzed wieków. Postanawia szybko zadziałać i zmusza Jonathana do zostania w zamku na miesiąc. Ten po spotkaniu z wampirzycami już nie ma wątpliwości, że miły klient jest potworem, nie może jednak się wydostać z jego siedziby. Dracula organizuje sobie wyprawę do Anglii, po drodze mordując całą załogę statku przybiera ciało młodego i przystojnego mężczyzny. W Londynie spotyka na ulicy Minę...

Aktorzy: Gary Oldman jako Dracula
Winona Ryder jako Mina Murray / Elisabeta
Anthony Hopkins jako Profesor Abraham Van Helsing/Chesare
Keanu Reeves jako Jonathan Harker
Richard E. Grant jako Doktor Jack Seward
Cary Elwes jako Lord Arthur Holmwood
Bill Campbell jako Quincey P. Morris
Sadie Frost jako Lucy Westenra
Tom Waits jako R.M. Renfield
Jay Robinson jako Pan Hawkins
I.M. Hobson jako Hobbs
Kristina Fulton jako Wampir
Laurie Franks jako Służąca Lucy
Maud Winchester jako Służąca
Daniel Newman jako News hawker
Nancy Linehan Charles jako Starsza kobieta
Jules Sylvester jako Pracownik zoo
Hubert Wells jako Pracownik zoo
Honey Lauren jako Peep Show Girl
Robert Buckingham jako Mąż
Cully Fredricksen jako Asystent Van Helsinga
Monica Bellucci jako Narzeczona wampira Drakuli
Florina Kendrick jako Narzeczona wampira Drakuli
Michaela Bercu jako Narzeczona wampira Drakuli
Adam Kendrick jako Pracownik portowy
Moreen Littrell jako Tancerka
Heidi Schooler jako Courtesan
Strona WWW: http://drakula.filmweb.pl/
Język:
Napisy:
Czas trwania: 0
Format dżwięku: